Zákazková 3D tlač

Veľkosť tlače max. 200 x 200 x 185 mm.

Ponúkame Vám kvalitnú 3D tlač dielov, ktoré môžete využívať či už v strojárstve, architektúre, zdravotníctve, marketingu a v rôznych ďalších odvetviach.

3d tlaciaren

Novou časťou nášho portfólia sa stala 3D tlač, nakoľko sme nechceli zaspať dobu a potrebovali sme sa posunúť o kúsok vpred s našou výrobou. 3D tlač nám to umožňuje najmä z hľadiska dostupnosti a aj samotnej rýchlosti zaobstarania prototypových dielov pre rôzne druhy výroby. Hlavnou prednosťou našej 3D tlačiarne je pomerne veľká plocha tlače (200x200x185 mm) a vysoké rozlíšenie tlače. Zariadenie umožňuje tlačiť veľmi presné detaily prvkov a zároveň je 100% istota, že každá kópia požadovaného tlačeného dielu bude rovnaká.

Máte záujem?
3d tlaciaren

Z-ABS

Z-ABS

Tradičný tlačový materiál s vysokou efektivitou tlače. Výsledný vytlačený model matnej farby má jemný, nepriehľadný a rovnomerný povrch a je pripravený na použitie bez ďalších komplikovaných úprav. Vyznačuje sa odolnosťou proti mechanickému opotrebeniu a je zdravotne nezávadný. Odstránenie podporného materiálu je veľmi jednoduché, čo umožňuje tlačiť aj tvarovo náročné modely.

Z-GLASS

Z-GLASS

Tento materiál sa vyznačuje priehľadnosťou vytlačených predmetov, ktoré sú charakteristické vysokou pevnosťou v ťahu a odolnosťou proti opotrebeniu a vysokým teplotám. Špecifické legúry materiálu Z-GLASS ho robia tiež odolným voči kyselinám a zásaditým chemikáliám.

Z-HIPS

Z-HIPS

Termoplastický polymér s vysokou odolnosťou proti nárazom a s najnižšou tendenciou k deformáciám počas chladnutia, čo umožňuje tlačiť modely maximálnej veľkosti danej tlačovým objemom 3D tlačiarne. Tento materiál je taktiež vhodný na ďalšie opracovanie lepením, tmelením, brúsením alebo pieskovaním.

Z-ULTRAT

Z-ULTRAT

Materiál vytvorený vhodnou kombináciou ABS a PC je charakteristický výbornými mechanickými vlastnosťami ako tvrdosť a pevnosť, nízkou mierou pružnosti a odolnosťou proti opotrebeniu. Kvalitu povrchu modelov je možné zlepšovať mechanicky alebo chemicky.

Z-PETG

Z-PETG

Termoplastický materiál s vysokou odolnosťou voči kyselinám, zásaditým chemikáliám a soli. Táto vlastnosť z neho robí ideálny materiál pre tlač mechanických komponentov, ktoré budú vystavené chemikáliám. Vďaka nadštandardnej mechanickej odolnosti je vhodný aj na tlač tvarovo zložitých prvkov.

Z-PCABS

Z-PCABS

V oblasti rapid prototyping pomerne známy a oceňovaný materiál vytvorený kombináciou ABS a PC. Táto zmes polymérov prináša celkové zlepšenie vlastností materiálu a to najmä mechanických ako pevnosť v  ťahu či tlaku a odolnosť voči opotrebeniu. Z-PCABS výborne odoláva vysokým a nízkym teplotám, čo z  neho robí ideálny materiál pre tlač krytov, púzdier a funkčných prototypov, ktoré obstoja aj vo veľmi náročných podmienkach.

Z-ESD

Z-ESD

Elektrostatické výboje sú bežným problémom v elektrotechnickom priemysle. Materiál Z-ESD je vhodný práve pre aplikácie, v ktorých je vyžadovaná ochrana proti týmto nežiadúcim javom. V kombinácii s  odolnosťou voči rôznym druhom chemikálii a takmer nulovou deformáciou počas tlače je materiál Z-ESD ideálny pre výrobu veľkých a rozmerovo presných modelov.

Z-PLA Pro

Z-PLA Pro

V oblasti 3D tlače známy materiál PLA v prevedení Z-PLA Pro definuje komfort a kvalitu každej tlačovej úlohy. Jeho schopnosť opakovateľne a bez námahy reprodukovať aj tie najmenšie detaily v  úžasnej kvalite povrchu v kombinácii s minimálnymi deformáciami počas tlače je to, čo robí tento materiál obľúbeným pre tisícky užívateľov. Vďaka biologickej odbúrateľnosti bude Z-PLA Pro spĺňať potreby ekologických nadšencov.

Z-ASA Pro

Z-ASA

Termoplastický materiál Z-ASA Pro dosahuje úžasné výsledky pri použití vo vonkajšom prostredí. Vďaka jeho odolnosti voči UV žiareniu, zmenám počasia, vlhkosti a teplotám v kombinácii s  odolnosťou voči kyselinám, zásaditým chemikáliám a soli je tento materiál ideálnou voľbou pre tlač funkčných dielcov do exteriérových podmienok.

Z-SEMIFLEX

Z-SEMIFLEX

Materiál vychádzajúci z termoplastického materiálu TPU-98A, ktorý ponúka kombináciu pružnosti a odolnosti. Po stlačení sa jednoducho vracia do pôvodného tvaru. Vysoká priľnavosť vrstiev zaručuje dobrú mechanickú a povrchovú odolnosť. Je teda vhodný na rôzne funkčné prototypy aj do nepriaznivých podmienok.

Z-NYLON

Z-NYLON

Z-NYLON je všestranný a pevný materiál odolný voči vysokým teplotám a chemikáliám. Následne môže byť opracovaný brúsením, alebo trieskovým obrábaním. Z-NYLON je veľmi pevný, takže ho je ťažké zlomiť, ale naopak pružný a tak je vhodný pre tlač funkčných dielov, klipov paodobne. Je ľahko farbiteľný. Tento materiál je hygroskopický, teda absorbuje vlhkosť a mal by sa skladovať vo vode odolnom vrecku s absorbérom vlhkosti. Rovnako ako všetky materiály na báze nylonu, aj tento sa pri tlači zmršťuje, preto je vhodný skôr pre tlač menších dielov. Pre zoptimalizovanie tlače odporúčame používať HEPA kryty pre zvýšenie teploty vo vnútri tlačového priestoru a tým zamedzeniu krútenia.

Z-FLEX

Z-FLEX

Z-FLEX je termoplastický polyesterový elastomér, ktorý môže byť tlačený s pomerne vysokou rýchlosťou 45 mm / s. Vlákno má vysokú priľnavosť medzi vrstvami a rozmerovú toleranciu pod +/- 0,02 mm. Z-FLEX je elastický, môže sa ohýbať bez porušenia a je odolný voči rôznym chemikáliám vrátane benzínu, etylalkoholu, butánu a oxidu uhoľnatého. V porovnaní so Z-SEMIFLEX je toto vlákno o niečo pružnejšie. Má široký rozsah pracovných teplôt od -40°C až po +70°C.

Z-PHA

Z-PHA

Z-PHA je polyhydroxyalkanoátový bioplastický materiál pre 3D tlač. Je to jeden z najviac ekologických filamentov dostupných na trhu, je ľahko biologicky odbúrateľný a je produkovaný baktériami, ktoré sú udržujú za špecifických podmienok. Z-PHA má nízku zmršťovateľnosť, nižšiu ako PLA, takže je ideálny pre 3D tlač veľkých, ale rozmerovo presných modelov, ako sú architektonické makety, kryty a pod. Neodporúča sa používať pri vysokotepelnom prostredí a nie je odolný voči chemikáliám.

Z-ULTRAT Plus

Z-ULTRAT Plus

Je vysokoodolný a vynikajúco tlačiteľný materiál na báze ABS, ktorý odoláva vysokej mechanickej aj teplotnej záťaži. Je vhodné pre tlač funkčných prototypov, zostáv, a rôznych prípravkov. Tento materiál môže byť kombinovaný s vyplaviteľným podporným materiálom Z-SUPPORT Premium pre tlač tvarovo zložitých objektov, ako napríklad rôzne organizké štruktúry, duté objekty atď.

Z-SUPPORT PREMIUM

Z-SUPPORT PREMIUM

Je vo vode rozpustný podporný materiál vyrobený z kopolyméru buténdiolového vinylalkoholu (BVOH). Je kompatibilný s materiálmi ako Z-PLA, Z-PETG, Z-SEMIFLEX a Z-ULTRAT Plus, pretože dokáže pracovať v pomerne širokom rozsahu teplôt tlače. Z-SUPPORT Premium má veľmi vysokú rýchlosť rozpúšťania a nezanecháva na modeli žiadne zvyšky.

webdesign Media Home